product

Hakkımızda

1992 yılında kurulan şirketimiz, başlangıçta öncelikli olarak kağıt-karton ambalajlarının kalitesine göre toplanması, ayrılması ve preslenip geri dönüşüm tesislerine gönderilerek geri kazanıma hazır hale getirilmesi üzerine faaliyet göstermiştir. 2013 yılında ise kendini yenileyerek yeni tesisinde hizmet vermeye başlamıştır.

Şu anda 2500 m2'si kapalı olmak üzere toplam 3500 m2'lik bir alanda faaliyet gösteren tesisimiz, kuruluşundan itibaren sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek sürekli olarak kendini yenilemiştir.

2000 yılına kadar, firmamız kağıt-karton ambalaj atıklarının geri kazanım tesislerine tedarik sağlamıştır. Ancak, İlgili Bakanlık tarafından verilen çalışma izniyle birlikte, kağıt-karton ambalaj atıklarına ek olarak plastik, metal ve cam ambalaj atıklarının da toplanması, ayrılması ve preslenerek geri dönüşüme hazır hale getirilmesi faaliyetlerine başlanmıştır.

Tesisimiz, yönetmeliklere uygun olarak tasarlanmış toplama araçları, kaynağında ayrı toplama çalışmaları, karışık ambalaj atığını ayırmak için kapasiteyi karşılayacak bir ambalaj atığı ayırma bandı ve otomatik pres makinesi ile donatılmıştır.

Her biri 3.5 m boyunda ve 3 m genişliğindeki platformlar, malzeme cinslerine göre isimlendirilmiş ve bu platformlarda preslenmiş veya preslenmemiş ambalaj atıkları biriktirilmektedir. Bu ambalajlar, geri dönüşüm tesislerine gönderilmek üzere platformlarda bekletilmektedir. Ayrıca, tesisimize gelen, ayrılan ve satılan ambalaj atıklarına ait bilgilerin kaydedildiği bir bilgisayar veri kayıt sistemi bulunmaktadır.

Şirketimiz, kurumsallaşma çalışmalarına başlamış, sektörel yatırımlarını geliştirmiş ve uzmanlaşmış bir konumda bulunmaktadır. Bu kapsamda, uzak doğu ve Avrupa ülkelerine balya kağıt ihracatı yapmaktadır.